PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Gedimino pr. 44A,
Vilnius, Lietuva

Copywriter paslaugos ir tekstų rašymas

Susitarkime, kas yra copywriter ir kokiai funkcijai turi tarnauti tekstų rašymas. Jūsų verslui nereikia tuščiažodžiavimo. Jums nepakanka priberti žodžių į vieną ar kitą svetainės skiltį – kaip bulvių į maišą. Toks tekstų rašymas devalvuoja kūrėjo misiją. Iš pradžių buvo žodis, sako Biblija, tada atsirado pasaulis. Geras verslo tekstas taip pat turi sukurti ištisą pasaulį – įtraukti skaitytoją į naują erdvę su savais dėsniais ir logika. Kitaip tariant, Jūsų verslui reikia žodžiais nutiesti tiltą, sujungiantį prekinio ženklo tapatybę ir strateginius tikslus su tikslinių auditorijų mąstymu ir emocijomis. Kaip gimsta tokie tekstai?

 

Iš pradžių – kryptis, šūkiai palauks

Neskubėkime debesyse ieškoti vaizdingų frazių. Neskubėkime kopijuoti rinkos milžinų. Nei minčių lietuje pasipylę šūkiai, nei „copy-paste“ tekstų rašymas nėra Jūsų kelias. Jei norime pergalingo rezultato, iš pradžių išsiaiškinkime, ar Jūsų prekės ženklas jau turi pergalingą pozicionavimo žinutę, kuri Jus diferencijuoja nuo minios „bandytojų“ bei programuoja lyderystę tikslinėms grupėms aktualioje kategorijoje.

 

Jei nesate tuo įsitikinę, skaitykite, kaip pozicionuoti prekės ženklą arba mūsų straipsnius šia tematika Verslo klasėje (Religijos pamokos lietuviškiems prekių ženklams ir kt.). Kai esame tikri dėl pagrindinės žinutės, tekstų rašymas ir copywriter darbas tampa paprastesnis: belieka autentišku, nenuvalkiotu stiliumi pristatyti Jūsų produktus, paslaugas, kultūrą bei charizmatiškai papasakoti svarbiausias Jūsų verslo istorijas.

 

tekstų rašymas

copywriter

Pergalingo teksto išeities taškas

 Tik neužmirškime, kas yra mūsų pasaulio centras. Bene pagrindinė standartinės verslo komunikacijos yda – pernelyg didelis bendrovių ir prekinių ženklų komunikacijos egocentrizmas – didysis Aš. Daugelis mūsų pernelyg įpratę mąstyti vien apie save ir iš savo pozicijų. Galiausiai net nesusimąstome, kad tarp to, ką norime apie save pasakyti, ir to, ką galiausiai išgirsta (ir ką norėjo išgirsti) mūsų skaitytojas, slypi milžiniška praraja. Pergalingas tekstų rašymas prasideda nuo įsiklausymo ir empatijos.

 

Neabejokime, jog skaitytojams nėra nieko svarbiau už juos pačius. Būtent nuo šio išeities taško atsispiria protinga verslo komunikacija.

 

Tekstų rašymas ar tekstu rasymas?

Kitus spąstus kokybiškiems tekstams paspendė Google. SEO paieškos sistemoms labiau patiktų, kad, pavyzdžiui, frazę tekstų rašymas šioje skiltyje įvestume kaip tekstu rasymas. Dėl panašių aplinkybių egzistuoja atskira, mitais ir gandais apaugusi paslauga – SEO tekstų rašymas.

 

Black Florence požiūriu, geras copywriter turi atsižvelgti, bet aklai nepataikauti paieškos sistemų reikalavimams. Nesvarbu, ar tai būtų svetainės tekstai, verslo katalogų tekstai ar angliški tekstai tarptautinėse parodose, o juolab – lydimieji prekės ženklo šūkiai (apie juos plačiau skaitykite šį straipsnį), galutinis ir pats svarbiausias Jūsų skaitytojas turi būti žmogus, o ne paieškos sistemos robotas.

 

Jei sutinkate su šia Black Florence prieiga, drąsiai kreipkitės pagalbos. Dirbame lietuvių ir anglų kalbomis (netikime vertimų biurais!). Diferencijuojame ir pritaikome žinutes skirtingoms auditorijoms. Mėgaujamės užtikrindami šviežią komunikacijos žodyną bei giluminį tekstų paveikumą.

 

Angliškų Black Florence tekstų pavyzdžiai:

  1. La Naya Chocolate
  2. Baltic Secret
  3. Eurodita
  4. Microhistory Beer
  5. Redal

Lietuviškų Black Florence tekstų pavyzdžiai:

  1. Redy.lt
  2. Laimingo darbo institutas
  3. Mėtinis gyvenimas
  4. Visada žalias
  5. Fasma