PRASMINGA VERSLO KOMUNIKACIJA

+370 600 46488
info@blackflorence.com
Adresas:
Žvejų g. 14A,
Vilnius, Lietuva

Logotipų kūrimas – didžioji dilema

Kaip atpažinti prastą rinkodaros specialistą? Rinkodaros problemas jis siūlo spręsti susikuriant naują logotipą. Deja, tokie siūlymai agentūrų ir jų klientų koridoriuose skamba kur kas dažniau nei turėtų. Būkime sąžiningi ir atviri: logotipų kūrimas ir firminis stilius yra svarbūs, tačiau ANTRAEILIAI dalykai.

 

Kada investicija į naują logotipą gali atsipirkti?

Tik tada, kai prieš tai atliekami būtinieji namų darbai. Jei skubate susikurti logotipą, pirmiau suskubkite sau užduoti šiuos klausimus:

  1. Kokią naują žinią įmonė ar atskiras projektas nori pasiųsti rinkai? Ar ši žinia pakankamai aštri?
  2. Ar ši žinia leidžia Jums pakilti virš primityvaus konkurentų klegesio apie kainą ir kokybę?
  3. Kokią strateginę poziciją norime užsiimti savo tikslinės auditorijos mintyse?
  4. Kokių bendražmogiškų vertybių vedini mes žengiame į rinką?
  5. Kokią sakraliausią įmanomą funkciją Jūsų produktai ar paslaugos gali atlikti žmogaus gyvenime?
  6. Ir apskritai: kodėl Jūs darote tai, ką darote? Koks didysis tikslas motyvuoja vystyti verslą?

 

Tai yra esminiai strateginio pozicionavimo klausimai. Jų neatsakius, naujas logotipas ar firminis stilius tebus vėliava ant laivo vaiduoklio, kuris be kompaso ir be prasmės klaidžios po bekraštį vandenyną (čia rasite daugiau informacijos apie tai, kaip užsiriktinti pergalingą prekinio ženklo pozicionavimą).

 

Prekinio ženklo pavadinimas? Done. Prekinio ženklo žinutė bei šūkis? Check. Prekinio ženklo misija? Done. Prekinio ženklo rinkodaros strategija? Check. Sveikiname. Jūs esate pasiruošę logotipo ir firminio stiliaus kūrimui. Esant tokiam pasiruošimo lygiui, logotipų kūrimas yra sklandus procesas. Dizaineriui nebereikės užmerktomis šaudyti į judantį taikinį.

 

 

Logotipas kaip strategijos kūdikis

Pozicionavimo stadijoje suformuotas prekinio ženklo komunikacijos branduolys dizaineriui brėžia aiškias ir konkrečias gaires, kaip turi atrodyti prekinis ženklas ir bendrovės firminis stilius. Dirbant su aiškiu žinojimu, ko norime iš logotipo, sėkmės procentas išauga kelis kartus. Žinoma, proceso metu klientas gali turėti papildomų pageidavimų ar prieštaravimų dėl konkrečių vizualinių detalių. Tačiau abi šalys nuo pat pradžių žino, kokia kryptimi turi judėti logotipo kūrimas. Todėl diskusijos dėl konkretybių visada yra konstruktyvios, nes bendradarbiaujančias šalis vienija iš anksto pasitvirtinta pergalinga strateginė vizija.

 

Netikėkite tais, kurie Jums pasakoja, kokį superinį logotipą jiems sukūrė koks nors madingas pakvaišęs menininkas ar studentas. Logotipų kūrimas bei firminio stiliaus rengimas nėra laisvasis menas. Pergalingas firminis stilius gimsta tuomet, kai vizualiniai prekės ženklo elementai patyrusio ir protaujančio dizainerio yra išvedami iš rimtos ir atsakingos prekinio ženklo strategijos. Būtent taip pergalingai ir ilgaamžiai logotipai yra kalami Black Florence mieste.

 

Plačiau apie požiūrį į ženklodaros ir logotipo santykį žr. mūsų straipsnį Verslo klasėje:

Valstybių ženklodara: kodėl nesiseka Lietuvai?